Wykłady dla uczestników

Oprócz szeregu atrakcji, na Rodzinnych Targach Zdrowia odbywają się również interesujące wykłady dla wszystkich zainteresowanych uczestników. Poruszane są na nich tematy dotyczące zdrowia naszego oraz naszych dzieci. Na terenie targów wydzielana jest specjalna strefa, w której można usiąść i wysłuchać zaproszonych przez nas ekspertów. To doskonała okazja, żeby poszerzyć swoją wiedze o zdrowiu oraz zadać nurtujące nas pytania.

Zobacz jakie wykłady przygotowaliśmy dla uczestników pierwszej I edycji Rodzinnych Targów Zdrowia!


Tematyka i harmonogram wykładów:

10:00 - 10:45 - Power Oral Care - Rewolucja w higienie jamy ustnej.

10:45 - 11:15 - Najczęściej występujące problemy w pielęgnacji skóry głowy oraz tzw. cykl włosowy.
Tomasz Kochańczyk, trycholog, Klinika Włosów Beauty For You.

11:15 - 11:45 - Wielozmysłowa stymulacja i zdrowy rozwój dziecka.
Wykład odbędzie się we współpracy z firmą JOHNSON'S. Położna opowie słuchaczom o tym jak ważna jest wielozmysłowa stymulacja dziecka w pierwszy latach jego życia i jak pozytywne skutki ona przynosi. Wykład ten będzie doskonałą szansą na zwiększenie swojej wiedzy przez młodych i przyszłych rodziców.

11:45 - 12:00 - Pokaz makijażu i prezentacja marki puroBIO.

12:00 - 12:45 - Diosminy vs calcium dobesilate w leczeniu żylaków, obrzęków i zakrzepów.
Wykład poprowadzi Pani Karolina Chrobot. Przybliży ona szczegóły leczenia takich objawów niewydolności nóg jak właśnie żylaki, obrzęki i zakrzepy. Zrozumienie różnic w działaniu różnych substancji leczących jest fundamentalne przy wyborze właściwej formy farmakoterapii.

12:45 - 13:30 - Wielozmysłowa stymulacja i zdrowy rozwój dziecka + WARSZTATY.
Będzie to powtórzenie wykładu z godziny 11:15, przeznaczone dla wszystkich tych, którzy nie zdążyli rano. Dodatkowo jednak w jego trakcie odbędą się specjalne warsztaty z położną!

13:30 - 14:00 - Leki a psychoterapia, współpraca terapeuty z lekarzem.
Na naszych targach odbędzie się specjalny wykład prowadzony przez specjalistkę z Centrum Neurorehabilitacji. Pani Doktor Magdalena Skotnicka-Chaberek, lekarz psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, opowie swoim słuchaczom więcej na temat psychoterapii.

14:00 - 14:30 - Co możemy zobaczyć na skórze głowy po zastosowaniu 300-krotnego powiększenia oraz filtra światła UV. Wpływ odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy na zdrowie i wygląd naszych włosów.
Tomasz Kochańczyk, trycholog, Klinika Włosów Beauty For You.

14:30 - 15:00 - Jak zachować sprawność na długie lata.
Prezentacja, podczas której będzie możliwość porozmawiania z ekspertem nt. najczęstszych błędów jakie popełniamy w codziennym życiu, narażając się tym samym na ryzyko problemów zdrowotnych w przyszłości. Będzie w dużej mierze poświęcona bezpieczeństwu seniorów, którzy muszą szczególnie uważać podczas wykonywania szeregu prac domowych.

15:00 - 15:30 - Dobry słuch kluczem do komfortowego życia.
Wykład poprowadzi Anna Żołna, protetyk słuchu z wieloletnim stażem. Przedstawi ona przebieg oraz przyczyny problemów ze słuchem u dzieci i dorosłych. W trakcie wykładu szczególny nacisk położony będzie na środowisko i inne przyczyny problemów ze słuchem oraz przebieg badań, diagnostykę i terapię słuchu.

15:30 - 16:00 - Chemia w żywności.
Jesteśmy tym, co jemy, ale czy tak naprawdę mamy świadomość tego co spożywamy? Czy wszystkie dodatki do żywności są dla nas szkodliwe? Podczas wykładu dowiemy się, co to są substancje dodatkowe, jaki jest ich podział i możliwy wpływ na nasze zdrowie. Wykład poprowadzi Pani Kamila Janta, z zawodu dietetyczka.

16:00 - 16:15 - Suplementacja witaminą D3, faktyczna potrzeba czy tylko chwilowa moda?

16:15 - 16:30 - Jak osiągnąć zamierzone szczęście i zajść w ciąże? Optymalna suplementacja przy pomocy kwasu foliowego i myo-inozytolu.

16:30 - 16:45 - Cukrzyca, jak się jej ustrzec i jak sobie z nią radzić?

16:45 - 17:30 - Dlaczego konopie leczą i co mają wspólnego z układem endokannabinoidowym?

17:30 - 18:00 - Najnowsze osiągnięcia medycyny naturalnej w unikalnych w skali Europy badaniach naukowców z zachodniej Syberii.

 

W górę!